گاهی اوقات قبل میاد که بخواید به یه رایانه دیگه تو شبکتون وصل بشید. مثلا یگانه از رفقا میگفت داخل خونه دوتا کیس دارم و یک مانیتور و نمیتونم برای یه مانیتور دیگه هزینه کنم که مسیر حل من به ایشون با کمترین هزینه Remote Desktop بود. خیلی نمونه میشه زد. داخل کمپانی ها بی گمان از این روش برای مدیریت سرورها کاربرد میشه. حال که به سراغ روشهای اجرا و برقراری پیوستگی با به کارگیری Remote Desktop می رویم.

روش فعال کردن Remote Desktop در مقصد: برای اینکه بتونیم به یک رایانه ریموت بشیم اون کامپیوتر حتما باید داخل شبکمون باشه و در غیر اینصورت باید از IP Static کاربرد کنیم. البته راه های دیگه ای هم مانند Team viewer هستی داره. علاوه بر این در کامپیوتر مقصد باید یه سری تنظیمات سپریدن بدیم که به ما پروانه بده بهش ریموت بزنیم.
در پنجره Run عبارت sysdm.cpl رو مینویسیم و Enter میزنیم

وب سایت توسینسو
به سربرگ Remote میریم درمحیط Windows Seven و Windown 8 و Windown Server 2008 شغل سادست. بر اساس تصاویر زیر

وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو
اما در پیرامون Windows XP یه مقدار پیچیده تره که بر پایه شماره های تصویر ذیل میتونید انجام بدید

ریموت دسکتاپ چیست

وب سایت توسینسو
فقط پروا داشته باشید باید یوزری رو برگزیدن کنید که میخواید بهش ریموت کنید و حتما هم باید پسورد بزارید روش. تا اینجا تنظیمات کامپیوتر مقصد تمومه و میرسیم به رایانه خودمون. از منوی Start نرم انگیزه ها Remote Desktop Connection رو اجرا میکنیم و در اون اسم رایانه مقصد رو مینویسیم

وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو
یوزرنیم و پسورد رایانه مقصد رو مینویسیم

وب سایت توسینسو
کار تمومه OK رو که بزنید به کامپیوتر مقصد وصل میشید. به همین راحتی.

فقط چندتا نکته:

1- اگر بخواید از طریق اینترنت Remote بزنید امکانش هست خطا بده گرد از دلایلش اینه که ممکنه ISP که ازش سرویس میگیرینPort 3389 که مربوط به همین ریموت سروره رو بسته باشه(برای خودم همین مورد پیش اومده) که میتونید پورت ریموت سرور کاپیوتر مقصد رو از راه ریجستری تغییر بدین.

به لینک ذیل مراجعه کنید

تغییر شماره پورت پیشفرض Remote Desktop

2- یگانه از خطا های دیگه میتونه مربوط به فایروال باشه که باید Port 3389 رو در فایروال مفتوح کنید.

سومین مسابقه برنامه‌نویسی کدناک دانشگاه شریف با حمایت علی بابا برگزار خواهد شد

كسب اطلاع از سخت افزار نصب شده

ریموت دسکتاپ چیست؟ آموزش استفاده از Remote Desktop ویندوز

فرمانهای متنی بسیار مفید ویندوز

چگونه فایل‌ها و فولدرها را در ویندوز ۱۰ قفل کنیم؟

آموزش بازیابی فایل های پاک شده بدون نیاز به نرم افزار!

تاریخچه‌ی کلید ویندوز کیبورد؛ از آغاز تا تبدیل شدن به موفقیت تجاری

رو ,remote ,مقصد ,ریموت ,سایت ,desktop ,remote desktop ,وب سایت ,رو مینویسیم ,مقصد رو ,کامپیوتر مقصد

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

نحوه ی پرواز کردن 86190141 gandom19981377 buy-giftcard mhdgam خرید اینترنتی خبرکتاب - دنیای کتاب و کتاب خوانی دانلود جدید رایگان بهترین وبسایت ایرانی برای دانلود فایل وبلاگ فایل های علمی آموزشی zeikelisru